Przewodnik po Wrocławiu poleca

 

PANORAMA RACŁAWICKA

Malowidło o wymiarach 114  m x 15m  umieszczone w rotundzie. Namalowane przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka  , ukazuje  bitwę z 1794  roku,  wygraną przez Tadeusza Kościuszkę. Wszystkie wycieczki po Wrocławiu mają w planie  Panoramę, dlatego odwiedziło ją   już ponad  10 mln turystów.

 

UNIWERSYTET WROCŁAWSKI

Barokowy gmach kryje przepiękną Aulę Leopoldina  – reprezentacyjną salę uniwersytetu. a także Oratorium Marianum  i Wieżę Matematyczną z punktem widokowym. Zwiedzanie Wrocławia trasą Starego Miasta przebiega obok uczelni i słynnej  rzeźby szermierza.

 

 

HYDROPOLIS

Nowoczesne multimedialne muzeum wody mieszczące się w zabytkowym zbiorniku wody pitnej. odwiedza wielu turystów   korzystając z przeprawy Polinką. Przewodnik po Wrocławiu pokaże  Państwu także zabytkową wieżę ciśnień.

KOLEJKOWO

Makieta  kolejowa  prezentowana na Dworcu Świebodzkim  to   uroczy świat miniatur i największa makieta w w Polsce. Wycieczki po Wrocławiu  zobaczą  autentyczne budowle z Dolnego Sląska  co je może zachęci do  zwiedzania   okolic .

CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA 

W dawnej  zajezdni autobusowej   przedstawiono   historię Wrocławia w latach 1945-  2016.Zwiedzanie Wrocławia możemy tu rozpocząć  ukazując Wrocław powojenny.

MUZEUM PANA TADEUSZA

W kamienicy  pod  Złotym Słońcem  mieści się  muzeum, które posiada w swoich zbiorach rękopis Pana Tadeusza. Zapraszamy wszystkie wycieczki po Wrocławiu, a szczególnie wycieczki szkolne.” Pan Tadeusz” jest lekturą.

SKY TOWER

Najwyższy punkt widokowy w Polsce znajduje się we Wrocławiu  na wysokości 200 m dokąd  zawozi  turystów  szybkobieżna  winda.Zwiedzanie Wrocławia możemy zakończyć  na platformie widokowej oglądając poznane wcześniej  miejsca z góry.

REJSY PO ODRZE

Zapraszamy w sezonie letnim na rejsy statkami  wycieczkowymi Wiktorią, Driadą, Goplaną,  a także katamaranem z najbardziej  popularnej przystani  Kardynalskiej na Wyspie Piaskowej